استقبال رسمی از اردوغان در کاخ سفید، ترامپ: اکثر نیروهایمان را از سوریه برمی گردانیم

به گزارش وبلاگ آقا ایرج، رئیس جمهور ترکیه امروز (چهارشنبه) در کاخ سفید از سوی همتای آمریکایی خود به طور رسمی مورد استقبال نهاده شد.

استقبال رسمی از اردوغان در کاخ سفید، ترامپ: اکثر نیروهایمان را از سوریه برمی گردانیم

به گزارش وبلاگ آقا ایرج، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که برای انجام چند ملاقات رسمی به واشنگتن رفته است، طی یک مراسم رسمی در کاخ سفید از سوی دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود مورد استقبال نهاده شد.

رئیس جمهور ترکیه و امینه اردوغان، همسر وی پس از رسیدن به کاخ سفید طی مراسمی از سوی دونالد ترامپ و ملانیا ترامپ، همسر وی مورد استقبال نهاده شدند.

اردوغان و ترامپ پس از این که دفتر شرف را امضا کردند، برای ملاقات دوجانبه راهی دفتر بیضی کاخ سفید شدند. ملاقات طرفین ساعت 20.13 به وقت محلی ترکیه شروع شده است.

ترامپ گفته که درباره سیستم های اس-400 روسی و برنامه جنگنده های اف-35 آمریکایی با اردوغان تبادل نظر خواهد نمود.

وی همچنین گفت: اکثر نیروهای آمریکایی را از سوریه به آمریکا برمی گردانیم.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در این ملاقات با اعلام اینکه اردوغان دوست بسیار خوبی است، گفت: مسائلی که ترکیه را با آنها روبرو می بینیم باید درباره این مسائل کاری انجام دهیم. دو طرف درباره مسائل تجاری تبادل نظر خواهند کرد. ترکیه تولیدات خوبی دارد و ما به دنبال گسترش روابط تجاری خود هستیم. فکر می کنم می توانیم روابط تجاری 100 میلیارد دلاری با ترکیه داشته باشیم چون در حال حاضر تعاملات تجاری ما 20 میلیارد دلار است. افزایش این تعاملات تجاری هم برای ترکیه و هم برای ما خوب است.

ترامپ همچنین ادامه داد: ایالات متحده به کنترل خود بر حوزه های نفتی در شمال شرق سوریه و با وجود کاهش حضور نظامی خود در منطقه ادامه می دهد.

رئیس جمهوری ترکیه نیز پیش از سفر به آمریکا گفته بود، عملیات نظامی در شمال سوریه و مقابله با سازمان تروریستی فتو در میان موضوعاتی هستند که در جریان ملاقاتش با ترامپ به آنالیز آنها می پردازد.

وی همچنین ادامه داد، مقابله با تروریسم به ویژه مسائلی که بین دو کشور مشترک هستند، همکاری صنایع دفاعی و نظامی و همچنین روابط مالی و تجاری در این ملاقات به بحث گذاشته می شود.

آخرین باری که اردوغان به واشنگتن رفته بود، به سال 2017 برمی شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استقبال رسمی از اردوغان در کاخ سفید، ترامپ: اکثر نیروهایمان را از سوریه برمی گردانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال رسمی از اردوغان در کاخ سفید، ترامپ: اکثر نیروهایمان را از سوریه برمی گردانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید