ترامپ به اعضای دولتش نیز حمله کرد

به گزارش وبلاگ آقا ایرج، ایرنا نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حالی که کمتر از 20 روز تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2020 مانده، به طور علنی بعضی از متحدان جمهوریخواه کلیدی خود را گوشمالی داده است.

ترامپ به اعضای دولتش نیز حمله کرد

ترامپ پیشتر در ماه جاری نسبت به وفادارترین اعضای کابینه اش یعنی ویلیام بار دادستان کل آمریکا و مایک پمپئو وزیر امور خارجه این کشور ابراز یاس و سرخوردگی کرد و دلیل آن را شکست این دو در درگیر کردن دشمنان سیاسی رئیس جمهوری در عملی نادرست برشمرد.

حال نوک پیکان خشم و غضب رئیس جمهوری، استیون منوچین وزیر خزانه داری را نشانه گرفته که چرا این وزیر پس از هفته ها مذاکره با نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در خصوص مساله کرونا به نتیجه دلخواه دست نیافته است.

پمپئو و منوچین هر دو از اوایل دوره ریاست جمهوری ترامپ در کابینه خدمت نموده و جزو معدود مقام های ارشد دولت هستند که تا به امروز دوام آورده اند.

ترامپ خشم و دلسردی خود را در حالی متوجه اعضای کابینه می نماید که با کارزار سختی برای انتخاب مجدد در مقابل جو بایدن دموکرات روبروست.

در حالی که رئیس جمهوری آمریکا اصرار دارد موضع قوی خود در این رقابت انتخاباتی را حفظ می نماید، آنالیز ها حاکی است که با شروع رای گیری در بسیاری از ایالت ها، وی در میدان های حساس نبرد عقب افتاده است.

ترامپ همچنین از جمهوریخواهان سنا دلسرد شده، نظر به اینکه در کوشش است یک بسته جبران کرونایی را به تصویب رساند، بسته ای که میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا با آن مخالف است.

تارنمای خبری نشریه هیل در گزارشی دراین باره نوشت: سرزنش علنی اعضای کابینه از سوی ترامپ، قابل توجه است، اگرچه شگفت انگیز نیست، زیرا وی اغلب از کارشناسان بخش بهداشت و درمان خود انتقاد نموده و مقام هایی که از عملکردشان ناخشنوده بوده را کنار گذاشته است.

ترامپ در هفته های اخیر بارها کریستوفر ری مدیر اداره پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) را هدف قرار داده که دلیل آن، سخنان تناقض آمیز وی با ادعای ترامپ درمورد تقلب بالقوه در رای گیری پستی بوده است.

انتقاد ترامپ از وزیر خزانه داری نیز که تقریبا بی سابقه است، درحالی روی داده که توافقی بین کاخ سفید و کنگره در خصوص بسته محرک مالی به دست نیامده است.

درحالی که بعضی متحدان رئیس جمهوری در مخالفت با توافقی که افزون بر یک تریلیون دلار ارزش دارد، بحث و دلیل آورده اند، ترامپ بر دستیابی به توافقی محکم اصرار دارد.

تازه ترین انتقادهای ترامپ از متحدان ارشد خود هفته گذشته شروع شد، زمانی که وی از ویلیام بار خواست مقام های دوره باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا را به دلیل نقش آفرینی در پرونده تحقیقاتی روسیه، متهم برشمرد.

ویلیام بار، جان دورهام دادستان فدرال را مسئول تحقیق از پرونده تیمی نموده که به آنالیز روابط ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه پرداختند.

ترامپ به دفعات تحقیقات مربوط به تبانی ستاد انتخاباتی اش با روسیه را به باد انتقاد و استهزا گرفته و ادعا می نماید که کارزار نخست ریاست جمهوری اش هدف جاسوسی دولت اوباما نهاده شده است.

مساله تبانی تیم انتخاباتی ترامپ با روسیه، یکی از مهم ترین موضوعاتی بود که از سال 2016 مطرح بوده است. این موضوع پس از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهوری، از سال 2017 به مدت 2 سال در کمیته ویژه ای مورد تحقیق نهاده شد اما به دلیل نفوذ وزیر دادگستری بر جریان انتشار و همچنین اعلام جرم علیه رئیس جمهوری مستقر، ره به جایی نبرد.

دموکرات های مجلس نمایندگان اما ترامپ را به خاطر این اتهام مورد استیضاح قرار دادند و معتقد بودند که حمایت روسیه در هک کردن ایمیل های هیلاری کلینتون رقیب دموکرات ترامپ در انتخاباتی 2016 و همچنین دستگاه های کامپیوتری کمیته ملی دموکرات ها باعث شده تا ترامپ به پیروزی برسد.

ویلیام بار در سطحی گسترده به دلیل آنچه مقام های سابق آمریکا، سیاسی کردن وزارت دادگستری آمریکا خوانده اند به ویژه با انجام تحقیقاتی که خوشایند ترامپ بوده، مورد انتقاد نهاده شده است.

مدافعان دادستان کل در عین حال اینگونه دلیل و برهان می آورند که وی روی لبه ای بین اعتمادسازی با ترامپ و محافظت از وزارت دادگستری در برابر نفوذ سیاسی قدم برداشته است.

ترامپ علاوه بر ویلیام بار، پمپئو را هدف انتقادهای خود قرار داده است. ترامپ نسبت به ناکامی پمپئو در کشف و انتشار ایمیل های هیلاری کلینتون در زمانی که وی در وزارت امور خارجه بوده، ابراز نارضایتی نموده است.

ترامپ بارها و بارها در جریان کارزار انتخاباتی 2016 بر جنجال ایمیل های هیلاری کلینتون متمرکز شد و وی را هیلاری شیاد نامید.

وزارت امور خارجه آمریکا در حال حاضر 35 هزار ایمیل کلینتون را از سرور خصوصی اش منتشر نموده است.

رئیس جمهوری آمریکا در اقدامی انتخاباتی برای تضعیف رقیب دموکرات خود، مجوز خروج از طبقه بندی محرمانه اسناد مربوط به ایمیل های هیلاری کلینتون در سال 2016 را نیز صادر کرد.

ترامپ در یادداشت توئیتری خود در این مورد نوشت که من به طور کامل خروج از طبقه بندی محرمانه از همه اسناد مربوط به بزرگترین جرم سیاسی در تاریخ آمریکا یعنی فریب روسیه را مجاز می شمارم. به همین ترتیب، مجوز رسوایی ایمیل هیلاری کلینتون را صادر می کنم. بدون هیچ ویرایشی!

طبق قانون از سال 1845 انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هر چهار سال یکبار در سه شنبه اول ماه نوامبر برگزار می گردد که این روز در تقویم سال جاری سوم نوامبر(13 آبان) است.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "ترامپ به اعضای دولتش نیز حمله کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ به اعضای دولتش نیز حمله کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید