برنی سندرز در صدر رقابت نامزدهای دموکرات نهاده شد

به گزارش وبلاگ آقا ایرج، پس از برگزاری انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت نوادا، برنی سندرز، سناتور چپگرای ایالت ورمونت با کسب 28 موکل، در صدر رقابت های درون حزبی دموکرات ها برای انتخابات 2020 نهاده شد.

برنی سندرز در صدر رقابت نامزدهای دموکرات نهاده شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آقا ایرج، برنی سندرز، سناتور چپگرای ایالت ورمونت که شب گذشته به یک پیروزی قابل توجه در ایالت نوادای آمریکا دست پیدا نموده بود، اکنون با کسب 28 موکل انتخاباتی در صدر رقابت های درون حزبی دموکرات ها قرار گرفته است.

پس از سندرز، پیت بوته جج با کسب 22 موکل انتخاباتی در صندلی دوم است. پیش از برگزاری انتخابات درون حزبی دموکرات ها در نوادا، بوته جج در صدر رقابت های درون حزبی حزب دموکرات قرار داشت.

الیزابت وارن، دیگر نامزد چپگرا با 8 موکل انتخاباتی در صندلی سوم رقابت هاست و امی کلوبوچار، با 7 موکل انتخاباتی در صندلی چهارم است.

در همین حال، جو بایدن، معاون رئیس جمهور پیشین ایالات متحده همچنان عملکردی ناامیدکننده از خود نشان داده و با کسب 6 موکل انتخاباتی در مکان پنجم قرار گرفته است.

دیگر نامزدهای دموکرات به هیچ موکلی دست پیدا ننموده اند. در نهایت، نامزدی که به 1991 موکل انتخاباتی دست پیدا کند می تواند نامزد نهایی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 و رقیب دونالد ترامپ نام گیرد.

برنی سندرز که اکنون در رقابت های درون حزبی حزب دموکرات صدرنشین است در دور قبلی انتخابات آمریکا در سال 2016 نیز آرای مردمی بیشتری نسبت به هیلاری کلینتون کسب نموده بود اما خاتمه با رای موکلین غیرمتعهد، این کلینتون بود که به عرصه انتخابات پا گذاشت و از دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا مغلوب شد.

حدود 10 روز دیگر، دموکرات ها در رقابت موسوم به سه شنبه بزرگ، در ایالت های متعددی رقابت خواهند کرد، رقابتی که می تواند تا حدودی سرنوشت نامزد نهایی حزب دموکرات را مشخص کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "برنی سندرز در صدر رقابت نامزدهای دموکرات نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنی سندرز در صدر رقابت نامزدهای دموکرات نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید