مقام های سعودی به خانواده ولیعهد برکنار شده اجازه دیدار نمی دهند

به گزارش وبلاگ آقا ایرج، منابع خبری روز دوشنبه گزارش دادند که مقام های سعودی اجازه دیدار به خانواده محمد بن نایف ولیعهد سابق این کشور با وی را نمی دهند.

مقام های سعودی به خانواده ولیعهد برکنار شده اجازه دیدار نمی دهند

به نقل از تارنمای الخلیج آنلاین، یک منبع نزدیک که نامش ذکر نشده، گفته است: مقام های سعودی همچنین به خانواده بسمه بنت سعود بن عبدالعزیز دختر شاه سابق عربستان اجازه دیدار با او را نمی دهند و تماس خانواده با این شاهزاده از ماه آوریل (فروردین،اردیبهشت) قطع شده است.

بر اساس این گزارش، بسمه بنت سعود بن عبدالعزیز پیش تر در نامه ای که بر روی صفحه شخصی خود در توییتر برای سلمان بن عبدالعزیز عمویش (شاه) و بن سلمان پسر عمویش (ولیعهد کنونی) منتشر نموده بود، از آن ها خواسته در شرایطی که ویروس کرونا بشدت جان خود و دخترش را تهدید می نماید، آنان را از زندان الحایر آزاد نمایند.

همچنین لینا الهذلول خواهر لجین الهذلول فعال مدنی بازداشتی حوزه زنان نیز گفته است: تماس خانواده این فعال مدنی با وی از 9 ژوئن قطع شده است.

وی با بیان اینکه خواهرش در زندان شکنجه شده است، اضافه کرد: نمی فهمیم برای چه مقام ها همه ارتباطات را قطع کردند.

دولت عربستان به ویژه پس از روی کار آمدن بن سلمان ولیعهد این کشور، اقدامات شدیدی علیه شاهزادگان، نویسندگان و فعالان مدنی انجام داده و ده ها نفر از روحانیون، شاهزادگان، نویسندگان، شعرا و فعالان مدنی و مذهبی را به بهانه اقدام علیه امنیت این کشور بازداشت و تا به امروز شماری از آنان را به زندان و اعدام محکوم نموده است.

کارشناسان سیاسی منطقه معتقدند که دستگیری بن نایف و احمد بن عبدالعزیز دو شاهزاده عربستانی، اقدامی پیشگیرانه از سوی بن سلمان، ولیعهد کنونی است؛ زیرا وی نگران است که آنها از سوی سایر نهادهای مؤثر بر مشخص شاه، گزینه های احتمالی برای جانشینی پدرش باشند.

، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "مقام های سعودی به خانواده ولیعهد برکنار شده اجازه دیدار نمی دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام های سعودی به خانواده ولیعهد برکنار شده اجازه دیدار نمی دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید