اخبار سیاسی

گفتگوهایی با موضوع کودک و نوجوان در برنامه صبحگاهی شبکه چهار

کارشناسان و متخصصان حوزه کودک و نوجوان به مناسبت هفته پژوهش میهمان یک برنامه زنده تلویزیونی در شبکه چهار سیما می شوند و به طرح موضوع های پژوهشی در این حوزه می پردازند.

1 بهمن 1399

دیپلماسی مالی و سیاسی در کنار هم نتیجهبخش میشوند

رئیس اتاق سمنان با بیان این نکته که امروز به دلیل نداشتن دیپلماسی تعیین، صندلی خود را در بازار کشورهای همسایه از دست دادیم، گفت: دیپلماسی مالی و سیاسی درهم تنیده هستند و بی توجهی به یکی از آنها مانع از ادامه کار می گردد. امروز رقبای تجاری ایران در عراق...

29 دی 1399

جورجیا در سومین بازشماری آرا هم پیروزی بایدن را تایید کرد

ایالت جورجیای آمریکا برای سومین بار جو بایدن را با اختلاف 12 هزار رای برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خاطرنشان کرد.

20 دی 1399

بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص تحریم سفیر آمریکا در یمن

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه ای با تأکید بر نقش محوری سفیر آمریکا در یمن در راهبری جنگ خانمان سوز و کشتار مردم بی گناه و مظلوم یمن، از قرار دریافت نام وی در فهرست تحریم های جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

18 دی 1399

نخستین نشست کمیته کارشناسی مشترک حوزه انرژی برگزار گشت

نخستین نشست کمیته کارشناسی مشترک حوزه انرژی با حضور وزیر نفت، رئیس مرکز پژوهش های مجلس و جمعی از نمایندگان مجلس برگزار گشت.

9 دی 1399

مافیا چطور دیگو مارادونا را زمین زد

دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین درگذشت؛ سوپراستاری که چندین بار در طول زندگی پرفرازو نشیبش نشان داده بود بلد است حتی مرگ را هم دریبل کند، درست در روز هایی که داشت آخرین دریبل هایش لذت می برد غافلگیر شد. احتمالا غافلگیری اش شدیدتر از زمانی بود که...

9 دی 1399

100 خوابگاه دانشجویی به تجهیزات ورزشی مجهز می شوند

محمد پور کیانی در مصاحبه با خبرنگار مهر گفت: در دانشگاه های شهرستان فضای فیزیکی لازم برای امر ورزش وجود دارد اما به دلیل کمبود امکانات فضای کالبدی آنها در این حوزه شرایط مطلوبی ندارد.

8 دی 1399

آسیب دیدگان بحران کرونا چشم انتظار دریافت بیمه بیکاری

تهران (پانا) - آسیب دیدگان بحران کرونا این روزها چشم انتظار طرحی که تامین اجتماعی طی دو روز گذشته به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال نموده هستند؛ طرحی که شاید بتواند جبران بخشی از خسارات این روزهای تنگ معیشتی آنها باشد.

5 دی 1399

سیاست های کمک مالی به مردم و اصناف؛ شرایط بودجه چگونه است؟

روز گذشته از 14 تصمیم اقتصادی دولت برای خانواده های بدون درآمد ثابت و کسب و کارهایی که با شیوع ویروس کرونا آسیب دیدند، رونمایی شد. در بسته حمایتی جدید مواردی مدنظر قرار گرفته که می تواند به کسب و کارها و فعالیت های اقتصادی که این روزها مجبور به تعطیلی هستند،...

2 دی 1399

تفاهم نامه تشکیل کمیته مشترک بازرگانی ایران و ازبکستان امضا شد

روسای اتاق های بازرگانی ایران و ازبکستان صبح امروز به صورت ویدئو کنفرانس با یکدیگر گفت وگو کردند و در این نشست مجازی، ضمن معرفی ظرفیت های همکاری دو کشور در حوزه اقتصاد، تفاهم نامه تشکیل کمیته مشترک بازرگانی ایران و ازبکستان امضا شد.

28 آذر 1399

سوال نمایندگان از دژپسند به دلیل عدم خلع ید مالک هفت تپه اعلام وصول شد

سوال ملی چند تن از نمایندگان از وزیر امور مالی و دارایی درباره علت استنکاف این وزارتخانه در خلع ید از مالک شرکت هفت تپه خوزستان اعلام وصول شد.

25 آذر 1399

قدردانی رئیس جمهور لبنان از ساخت قطعه بی تاب بلقیس

تهران (پانا) - رئیس جمهور لبنان از ساخت قطعه بی تاب بلقیس که به همت بنیاد رودکی فراوری شده است، تقدیر کرد.

19 آذر 1399

بازدید ظریف از دو مرکز مطالعات پزشکی و دارویی کوبا

وزیر امور خارجه ایران که به منظور انجام دیداری رسمی در هاوانا پایتخت کوبا بسر می برد روز جمعه به وقت محلی از دو مرکز مطالعات پزشکی و دارویی از جمله مرکز مطالعات پیشرفته CEA و مرکز مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی CIGB کوبا بازدید کرد.

17 آذر 1399

برطرف تحریم تسلیحاتی؛ ابعاد ماجرا چیست؟

خبرنگاران-تحریم تسلیحاتی ایران بر مبنای قطعنامه 2231 شورای امنیت که برای تایید برجام تصویب شده بود از نیمه شب 27 مهر 1399 پس از 13 سال انتها گرفت تا ایران بتواند از کشور های دیگر سلاح های متعارف بخرد.

16 آذر 1399

اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در دستورکار هفته آینده مجلس

تهران (پانا) - آنالیز طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، قرائت گزارش آنالیز شرایط بازار سهام و فولاد و همچنین آنالیز تحقیق و تفحص از مناطق آزاد اروند و قشم و پتروشیمی باختر بخشی از دستور کارهای مجلس در هفته آینده است.

6 آذر 1399

سعید آذری از تمامی فعالیت های فوتبالی محروم شد

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با دستور موقت از فعالیت فوتبالی محروم شد.

2 آذر 1399

توافق بر سر آزادسازی منابع اقتصادی ایران در عراق برای خرید کالاهای اساسی

روز گذشته، رئیس کل بانک مرکزی برای مذاکره با مقامات بانکی و مالی عراق در رأس هیات بانکی و تجاری به بغداد سفر کرد. آزادسازی منابع و برطرف محدودیت ها از مهم ترین نتایج این سفر یک روزه بود که همتی پس از سرانجام سفر یک روزه خود، در یادداشتی در صفحه شخصی خود...

30 آبان 1399

تکذیب شایعات مرتبط با طرح تفکیک استان فارس

تهران (پانا) - مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور با اشاره به انتشار بعضی شایعات و مدعاهای مرتبط با تقسیمات کشوری, گفت که طرح تفکیک استان فارس کذب محض است و وزارت کشور هیچ برنامه ای در این خصوص ندارد.

29 آبان 1399

ترامپ به اعضای دولتش نیز حمله کرد

ایرنا نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حالی که کمتر از 20 روز تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2020 مانده، به طور علنی بعضی از متحدان جمهوریخواه کلیدی خود را گوشمالی داده است.

26 آبان 1399

اف بی آی: طرح ربودن فرماندار ویرجینیا نیز در دست گروه های ضد دولتی بوده است

ایسنا نوشت: یکی از عاملان اف.بی.ای در شهادت خود اظهار داشت، دو مرد متهم به توطئه برای ربودن فرماندار میشیگان همچنین اوایل امسال میلادی با اعضای گروه های ضد دولتی برای ربودن احتمالی فرماندار ویرجینیا نیز در تماس بودند.

25 آبان 1399
تعداد: (167)