پنتاگون: تغییری در حضور نظامی خود در سوریه ایجاد نکرده ایم

به گزارش وبلاگ آقا ایرج، یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا سه شنبه خاطرنشان کرد تغییری در شمار نظامیان خود در سوریه ایجاد نکرده است.

پنتاگون: تغییری در حضور نظامی خود در سوریه ایجاد نکرده ایم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آقا ایرج، یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا سه شنبه مدعی شد این ارگان تغییری در شمار نظامیان حاضر آمریکایی در سوریه ایجاد ننموده است.

این سخنگو درباره تصمیم ترکیه برای عملیات در سوریه گفت: متاسفانه ترکیه تصمیم گرفته است یکجانبه عمل کند. در نتیجه، ما نیروهای آمریکا در شمال سوریه را از جهت هجوم احتمالی ترکیه انتقال داده ایم. ما در حال حاضر هیچ تغییری در میزان حضور خود در سوریه ایجاد ننموده ایم.

در پی انتشار اخباری از استقرار تجهیزات نظامی و نظامیان ترکیه در مرز شمالی سوریه، کاخ سفید اخیراً در بیانیه ای اعلام نمود که واشنگتن نه از عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه حمایت می نماید و نه در آن مشارکت یا مداخله می نماید.

روز یکشنبه به دنبال اظهارات رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه مبنی بر احتمال حمله قریب الوقوع به نمودهای سوریه، تصاویری از استقرار تجهیزات نظامی و نیروهای این کشور در مرز سوریه منتشر شد.

بعد از آن نیز اردوغان طی تماس تلفنی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره یجاد منطقه امن در شمال سوریه گفت وگو کرد

کاخ سفید بعد از گفت وگوی تلفنی رؤسای جمهور ترکیه و آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام نمود: آمریکا نه از عملیات (نظامی ترکیه در شمال سوریه) حمایت می نماید و نه در آن مشارکت می نماید و نیروهای آمریکا، خلیفه منطقه ای داعش را شکست داده اند و دیگر در این منطقه نخواهند بود.

مقصود آمریکا از این منطقه نوار شمالی سوریه است که ترکیه میخواهد علیه عناصر کُرد عملیات نظامی انجام دهد.

دمشق به طور مداوم از تمامی کوشش های مشترک ترکیه و آمریکا و همچنین اقدامات یکجانبه در خاک سوریه بعنوان نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه انتقاد نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پنتاگون: تغییری در حضور نظامی خود در سوریه ایجاد نکرده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: تغییری در حضور نظامی خود در سوریه ایجاد نکرده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید