برای آزمایش اس 400 از کسی اجازه نمی گیریم

به گزارش وبلاگ آقا ایرج، رجب طیب اردوغان امروز جمعه در اظهاراتی به انتقاد مقامات آمریکایی از آزمایش سامانه اس 400 در ترکیه واکنش نشان داد.

برای آزمایش اس 400 از کسی اجازه نمی گیریم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آقا ایرج، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با اشاره به آزمایش سامانه موشکی اس 400 در این کشور گفت: موضع واشنگتن در این رابطه برای ما اهمیتی ندارد.

به گزارش تی آرتی، اردوغان خطاب به وبلاگ آقا ایرج گفت: خبر های مربوط به آزمایش سامانه درست است، دیدگاه ایالات متحده آمریکا در این زمینه برای ما اهمیتی ندارد و ما از آن ها اجازه نخواهیم گرفت.

وی با تاکید بر اینکه آزمایش های سامانه s 400 و انواع دیگر اسلحه در ترکیه ادامه خواهد داشت، افزود: یونان دارای سامانه S-300 ساخت روسیه است، در حال حاضر نیز از آن استفاده می کند، آیا دولت آمریکا تا به حال در این باره از طرف یونانی سؤال کرده است؟ هرگز.

پیشتر آمریکا تهدید کرده بود در صورتی که آنکارا سامانه موشکی اس 400 را از روسیه خریداری و مورد استفاده قرار دهد، با مجازات های واشنگتن روبرو خواهد شد.

وی در ادامه به توافق آتش بسی که در لیبی به دست آمده نیز اشاره کرد و گفت: توافق آتش بس امضا شده در لیبی یک آتش بس در بالاترین سطح نیست و اینکه چه مدت ادامه خواهد داشت را زمان نشان خواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برای آزمایش اس 400 از کسی اجازه نمی گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای آزمایش اس 400 از کسی اجازه نمی گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید