وصله سیلیکونی فشار خون داخل بدن را اندازه می گیرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، اوایل امسال محققان دانشگاه کالیفرنیا سن دیه گو یک وصله انعطاف پذیر اولتراساوند ابداع کردند که به کاربر اجازه می داد ساختار داخلی اشیای غیر منظم را ببیند. اکنون آنها یک وصله دیگر ابداع نموده اند که می تواند فشار خون بیمار را از اعماق بدن او اندازه گیری کند.

وصله سیلیکونی فشار خون داخل بدن را اندازه می گیرد

به طور معمول فشار خون فرد را به وسیله بازوبندی سنجیده می گردد که فشار خون ترجیحی نامیده می گردد و با فشار خون مرکزی بدن فرد متفاوت است. فشار خون مرکزی، خون را به قلب و اعضای اصلی بدن می ساند.

فشارخون مرکزی از ترجیحی دقیق تر است و به گفته پزشکان بیماری های قلبی را سریعتر تشخیص می دهد.

به هرحال این وصله در اصل یک ورقه سیلیکون الاستومری است که روی آن الکترود و مبدل های پیزوالکتریک وجود دارند. این بخش ها به وسیله سیم های مسی به یکدیگر متصل هستند. این وصله بدون خسارت به بخش های الکترونیکی کش می آید، خم و تا می گردد و به ساختارپل- جزیره مشهور است.

وصله مذکور به پوست می چسبد و از سوی دیگر به منبع انرژی و واحد پردازش اطلاعات متصل می گردد. این دستگاه امواج اولتراساوندی فراوری می نماید که به طور مداوم قطر رگ های خونی اصلی را تا 4 سانتیمتر زیر پوست رصد می نمایند.

واحد پردازشگر این اطلاعات را به خوانش فشار خون مرکزی تبدیل می نماید. اکنون محققان قصد دارند یک منبع انرژی پردازشگر و سیستم ارتباطات بی سیم را در این وصله یکپارچه نمایند تا بتواند به عنوان یک دستگاه مستقل فشار خون را رصد کند. در نهایت از این دستگاه برای رصد قلب و ریه بیمارانی استفاده خواهد شد که جراحی را پشت سر گذاشته اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وصله سیلیکونی فشار خون داخل بدن را اندازه می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وصله سیلیکونی فشار خون داخل بدن را اندازه می گیرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید