اخبار اقتصادی

گفتگوهایی با موضوع کودک و نوجوان در برنامه صبحگاهی شبکه چهار

کارشناسان و متخصصان حوزه کودک و نوجوان به مناسبت هفته پژوهش میهمان یک برنامه زنده تلویزیونی در شبکه چهار سیما می شوند و به طرح موضوع های پژوهشی در این حوزه می پردازند.

1 بهمن 1399

خبرنگاران 390 میلیارد ریال در شهرکهای صنعتی چهارمحال و بختیاری هزینه شد

شهرکرد- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به ضرورت ایجاد زیرساختها در شهرک ها و نواحی صنعتی گفت: افزون بر 390 میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد زیرساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی استان از ابتدای سال 99 تا به امروز هزینه شده...

30 دی 1399

دیپلماسی مالی و سیاسی در کنار هم نتیجهبخش میشوند

رئیس اتاق سمنان با بیان این نکته که امروز به دلیل نداشتن دیپلماسی تعیین، صندلی خود را در بازار کشورهای همسایه از دست دادیم، گفت: دیپلماسی مالی و سیاسی درهم تنیده هستند و بی توجهی به یکی از آنها مانع از ادامه کار می گردد. امروز رقبای تجاری ایران در عراق...

29 دی 1399

بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص تحریم سفیر آمریکا در یمن

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه ای با تأکید بر نقش محوری سفیر آمریکا در یمن در راهبری جنگ خانمان سوز و کشتار مردم بی گناه و مظلوم یمن، از قرار دریافت نام وی در فهرست تحریم های جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

18 دی 1399

انتصاب فرهاد آذرین فر بعنوان سرپرست مدیریت امور اقتصادی و اقتصادی چادرملو

با حکم مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، آقای فرهاد آذرین فر با حفظ سمت مدیریت حوزه مدیر عامل، به عنوان سرپرست مدیریت امور اقتصادی و اقتصادی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو منصوب گشت. آذرین فر، دانش آموخته کارشناسی حسابداری و کارشناسی ارشد مدیریت با...

18 دی 1399

نخستین نشست کمیته کارشناسی مشترک حوزه انرژی برگزار گشت

نخستین نشست کمیته کارشناسی مشترک حوزه انرژی با حضور وزیر نفت، رئیس مرکز پژوهش های مجلس و جمعی از نمایندگان مجلس برگزار گشت.

9 دی 1399

100 خوابگاه دانشجویی به تجهیزات ورزشی مجهز می شوند

محمد پور کیانی در مصاحبه با خبرنگار مهر گفت: در دانشگاه های شهرستان فضای فیزیکی لازم برای امر ورزش وجود دارد اما به دلیل کمبود امکانات فضای کالبدی آنها در این حوزه شرایط مطلوبی ندارد.

8 دی 1399

آسیب دیدگان بحران کرونا چشم انتظار دریافت بیمه بیکاری

تهران (پانا) - آسیب دیدگان بحران کرونا این روزها چشم انتظار طرحی که تامین اجتماعی طی دو روز گذشته به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال نموده هستند؛ طرحی که شاید بتواند جبران بخشی از خسارات این روزهای تنگ معیشتی آنها باشد.

5 دی 1399

حمایت 300 میلیاردی بانک کشاورزی از راه اندازی گاوداری شیری 2000 راسی در استان لرستان

لرستان یکی از قطب های دامپروری کشور از استان های مهم و دارای قابلیت در توسعه صنعت شیر است .در این استان ودر نزدیکی شهر الیگودرز شهر آبشارها و لاله های واژگون ،روستای سور وجود دارد.

5 دی 1399

سیاست های کمک مالی به مردم و اصناف؛ شرایط بودجه چگونه است؟

روز گذشته از 14 تصمیم اقتصادی دولت برای خانواده های بدون درآمد ثابت و کسب و کارهایی که با شیوع ویروس کرونا آسیب دیدند، رونمایی شد. در بسته حمایتی جدید مواردی مدنظر قرار گرفته که می تواند به کسب و کارها و فعالیت های اقتصادی که این روزها مجبور به تعطیلی هستند،...

2 دی 1399

تفاهم نامه تشکیل کمیته مشترک بازرگانی ایران و ازبکستان امضا شد

روسای اتاق های بازرگانی ایران و ازبکستان صبح امروز به صورت ویدئو کنفرانس با یکدیگر گفت وگو کردند و در این نشست مجازی، ضمن معرفی ظرفیت های همکاری دو کشور در حوزه اقتصاد، تفاهم نامه تشکیل کمیته مشترک بازرگانی ایران و ازبکستان امضا شد.

28 آذر 1399

سوال نمایندگان از دژپسند به دلیل عدم خلع ید مالک هفت تپه اعلام وصول شد

سوال ملی چند تن از نمایندگان از وزیر امور مالی و دارایی درباره علت استنکاف این وزارتخانه در خلع ید از مالک شرکت هفت تپه خوزستان اعلام وصول شد.

25 آذر 1399

بازنشستگی 4 هزار بیمه شده تأمین اجتماعی

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تامین تهران گفت: در طول شش ماهه نخست امسال و در شرایط سخت کرونایی بیش از 4 هزار نفر از بیمه شدگان تهرانی تحت پوشش اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران عظیم به جرگه باز نشستگان پیوستند.

19 آذر 1399

برطرف تحریم تسلیحاتی؛ ابعاد ماجرا چیست؟

خبرنگاران-تحریم تسلیحاتی ایران بر مبنای قطعنامه 2231 شورای امنیت که برای تایید برجام تصویب شده بود از نیمه شب 27 مهر 1399 پس از 13 سال انتها گرفت تا ایران بتواند از کشور های دیگر سلاح های متعارف بخرد.

16 آذر 1399

بیش از پنج تن مواد اولیه پتروشیمی در البرز کشف شد

فرمانده انتظامی البرز از کشف پنج هزارو 200 کیلو گرم مواد اولیه پتروشیمی در شهرستان ساوجبلاغ این استان خبر داد.

13 آذر 1399

همکاری دو غول عظیم صنعت خودرو در فراوری کامیون های خودران

بخش کامیون سازی مرسدس بنز با وایموی گوگل در فراوری کامیون های خودران همکاری می نمایند.

9 آذر 1399

محمدحسین لطیفی، سریال سنجرخان را کلید می زند

سریال سنجرخان روایت زندگی یک قهرمان ملی کُرد است که ساخت آن از نیمه آبان ماه کلید خواهد خورد.

7 آذر 1399

فاصله 30 میلیون تومانی دستمزد و هزینه برای شهرنشینان

در سال گذشته نسبت دستمزد سالانه که به یک کارگر پرداخت می شود به متوسط هزینه های سالانه برای خانواده های شهری 38 درصد و برای خانوار روستایی نیز 69 درصد بود. بدین معنا که در یک خانواده شهری، دستمزد هر کارگر کفاف کمتر از 40 درصد هزینه های زندگی اش را می دهد. در...

7 آذر 1399

اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در دستورکار هفته آینده مجلس

تهران (پانا) - آنالیز طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، قرائت گزارش آنالیز شرایط بازار سهام و فولاد و همچنین آنالیز تحقیق و تفحص از مناطق آزاد اروند و قشم و پتروشیمی باختر بخشی از دستور کارهای مجلس در هفته آینده است.

6 آذر 1399

توافق بر سر آزادسازی منابع اقتصادی ایران در عراق برای خرید کالاهای اساسی

روز گذشته، رئیس کل بانک مرکزی برای مذاکره با مقامات بانکی و مالی عراق در رأس هیات بانکی و تجاری به بغداد سفر کرد. آزادسازی منابع و برطرف محدودیت ها از مهم ترین نتایج این سفر یک روزه بود که همتی پس از سرانجام سفر یک روزه خود، در یادداشتی در صفحه شخصی خود...

30 آبان 1399
تعداد: (190)