تعاریف و اصطلاحات

رژیم غذایی و ارتباط آن با بیماری ام&zwnjاس

مولتیپل اسکلروزیس یا بیماری ام اس یکی از شایع ترین اختلالات عصبی در جهان است. این بیماری حدود 400 هزار بزرگسال را در آمریکا و بیش از 2.1 میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد و بین زنان دو تا سه برابر شایع تر از مردان است.

17 دی 1399

برطرف تحریم تسلیحاتی؛ ابعاد ماجرا چیست؟

خبرنگاران-تحریم تسلیحاتی ایران بر مبنای قطعنامه 2231 شورای امنیت که برای تایید برجام تصویب شده بود از نیمه شب 27 مهر 1399 پس از 13 سال انتها گرفت تا ایران بتواند از کشور های دیگر سلاح های متعارف بخرد.

16 آذر 1399

سایی ئورا، زادگاه رنگی کنت دراکولا در رومانی

شهر های زیادی هستند که با وجود کوچکی، بار تاریخی و فرهنگی زیادی را به دوش می کشند. خیلی از داستان هایی که ما شنیده ایم از قلب این شهر ها برخواسته است بدون اینکه حتی نامی از آن ها برده شود. با خبرنگاران همراه باشید تا به معرفی یکی از این شهرهای زیبا و قدیمی...

20 آبان 1399

آیا پشه ها ویروس کرونا را منتقل می کنند؟

ایرنا/ درحالی که پشه ها ناقل برخی بیماری ها به ویژه مالاریا هستند، اما کارشناسان با انجام مطالعه ای، اعلام کردند این حشرات قادر به انتقال کووید-19 نیستند.

15 آبان 1399

گجت همراهی که تزریق انسولین را با احتیاج لحظه بیمار تنظیم می نماید، صندلی ایران در فراوری زیست حسگرها چیست؟

بعضی شرکت های پزشکی دستگاه هایی فراوری نموده اند که میزان قند خون را رصد می نماید تا به طور اتوماتیک دوز انسولین را تنظیم نماید.

9 آبان 1399

تعبیر خواب اتوبوس - معنی دیدن اتوبوس در خواب چیست؟

دیدن اتوبوس در خواب به تنهایی قابل تفسیر نیست برای آگاهی از فضای رویا باید مانند یک پازل تمامی قطعات خواب کنار هم چیده شده و در آخر نتیجه گیری گردد. رویای اتوبوس معمولا با اعمال و نمادهای دیگر دیده می گردد

1 آبان 1399

منافع اجرای طرح برق مجانی برای کشور چیست؟

سخنگوی صنعت برق درباره طرح برق امید گفت: این طرح فرصت مناسبی برای همه مشترکان ایجاد می کند تا با کاهش مصرف، از تخفیف صد درصدی بهای برق برخوردار شوند.

27 مهر 1399

تست کمرویی؛ تا چه اندازه خجالتی هستید؟

تست کمرویی به آنالیز میزان کمرویی اجتماعی شما می پردازد و سپس علل و عوامل آن را آنالیز می نماید. کمرویی یکی از بزرگترین عوامل موثر در ناکامی افراد در زندگی است که باید برای آن فکر چاره ای کرد.

16 تیر 1399